úterý 8. ledna 2019

Epizoda IX: Bitva o pizzu z reálného světa

A nejhorší ze všeho jsou roboti. Ty potvory vám vlezou všude. No schválně, kolik z vás má doma víc jak pět robotů? A nejenže se nasáčkovali do našich světnic, ale navíc si dovolují ohřívat naše jídla svými paprsky zla, máchat naše prádlo ve vodě a následně nám přemisťovat liché ponožky do alternativních vesmírů nebo promítat do našich očí každý večer Prostřeno a jiné audiovizuální formy lobotomie. Jestli to tak půjde dál, tak nám brzy vezmou naše ženy, koně a sýpky. I když… spoustu našich žen už nám sebrali.

Jak s roboty bojovat? Jednoduše, inspirujte se Willem Smithem ve filmu Já, robot, Raymanem ve videohře Rayman 2 nebo libovolným seberozvojvým čarodějem podporujícím digitální detoxikaci – jedním ze způsobů jak zabránit digitálním technologiím v ovládání našich životů je totiž údajně jejich ignorování a pohybování se v bájném „reálném světě”. To je nějaké magické místo, které se vyznačuje tím, že si tamní lidé neobjednávají pizzu přes Dáme jídlo, ale raději ji jdou sníst do restaurace spolu s dalšími lidmi (!!!).

A protože i já jdu s dobou, rozhodl jsem se vymyslet vlastní kurz digitální detoxikace. Absolvovat ho můžete tak, že mě pozvete na cca 6 piv do libovolné hospody a dešifrujete má následná moudra. A abyste věděli, že nekupujete zajíce v pytli (toho ve většině hospod pravděpodobně stejně v menu nemají), mám tu pro vás úvodní lekci zdarma:

Na této šokující fotografii můžete vidět robota, který právě krade mozkové buňky, důstojnost, duši a možná i děti a křečky nic netušící ženě.

1. Spousta lidí má dnes nemilý zvyk ve společnosti neustále vytahovat z kapsy svého robota (čti mobil), zírat do něj nebo ho mít alespoň položený na stole. Pokud jste jedním z těchto nešťastníků, mám pro vás jednoduché řešení. Celý tento zlozvyk spočívá v reflexu vytahování něčeho z kapsy. Proto když jdete s kamarádkou na Aperol Spritz, strčte si do kapsy kromě smartphonu také něco jiného, třeba hryzce vodního. Jakmile reflex přijde, vytáhnete na stůl místo smartphonu hryzce. Přírodovědci tvrdí, že na hryzce vodního nejde nainstalovat Messenger, Tinder, Twitter ani Peggle Blast, takže jste v cajku.

2. Pokud máte při práci neustálou touhu kontrolovat Facebook, zda náhodou někdo z vašich přátel neolajkoval vaši fotku z pole dance, vaši fotku z krocení tygrů nebo vaši fotku z krocení tygrů během pole dance, řešení je opět prosté. Začněte místo pole dance a krocení tygrů pěstovat petržel. Pěstování petržele je totiž tak nezajímavý koníček, že vám fotky nikdo lajkovat nebude, a tím pádem vás brzy pravidelná kontrola Facebooku omrzí.

3. Digitální detox funguje podobně jako detoxikace organismu, a proto při něm můžete využít podobné techniky. Do litru vody přimíchejte lžičku soli, naplňte irigátor a zaveďte irigační hadici do libovolného portu v notebooku nebo smartphonu. Pokud se vám následně podaří spustit operační systém, proveďte klystýr znovu.


3 komentáře:

  1. Ještě se hodí zamyslet se nad natolik pohoršlivým mailem/ postem na FB/ SMS/ MMS/ Insta..., že to v autorovi zanechá na několik dalších let tak velký pocit hanby, že se neodváží ani zapojit mobil do nabíječky.

    OdpovědětVymazat
  2. Teda už dlouho jsem se nepobavila jako dneska! Díky! Nejlepší na tom totiž je, že je to sice psané s vtipem, ale je v tom ukryt smutná pravda.

    Gabux

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Oh, tak to rád slyším, děkuji! :) A taky mám radost, že jsi odhalila i ty záležitosti odehrávající se v pozadí!

      Vymazat